Zváracia technika OMICRON

Zváracia technika OMICRON

Image

História OMICRON-svářecí stroje s.r.o.

Korene tejto firmy vznikli už v 80. rokoch kedy boli skonštruované prvé zváracie poloautomaty, ktoré neskôr v 90. rokoch minulého storočia prevzala do výroby rada třebíčských firiem. V roku 2004 firma zakúpila nový výrobný priestor – bývalý areál 1.Brnenskej strojárne do ktorého sa po rekonštrukcii presunulo sídlo firmy. Dnes sa firma rozprestiera na 3000m2 z toho je asi 2000m výroba a 1000m tvoria sklady a administratívne priestory.

 

Vývoj

Dlhoročná tradícia s vývojom zváracích strojov priniesla firme tým špičkových odborníkov v mnohých oboroch strojárenskej a elektrotechnickej výroby, ktorý nepretržite pracujú na vývoji nových modelov zváracích strojov. Stroje sú dnes na veľmi vysokej úrovni ako po stránke funkčnej tak aj vzhľadom.

 

Technológia a výroba

Nové priestory firme umožnili investovať do nových technológií:

- CNC obrábacie centrum a ostatné vybavenie ktoré firme umožňuje byť sebestačný vo výrobe i v konštrukcii foriem pre lisovanie plastových dielov bez ktorých sa neobíde design žiadnych moderných zváracích strojov na svetovej úrovni.

- Automatické osádzacie linky pre súčiastky SMD

- navíjarna pre navíjanie výkonových transformátorov pre zváracie stroje

 

Kvalita

Vďaka niekoľkostupňovej kontrole v priebehu výrobného procesu a starostlivému výberu dodávateľov komponentov pre výrobu sú výrobky firmy OMICRON obľúbené pre svoju nízku poruchovosť a vynikajúce úžitkové vlastnosti.